בריחה או בחירה ?

13.02.2014 (12:00)
לרוב איני זוכרת את חלומותי אבל לעיתים יש וחלום מטלטל אותנו. כך היה לי לפני מספר לילות...בחלומי אני מועדת להיערף בגיליוטינה .באיזשהו מקום בספרד.
לרוב איני זוכרת את חלומותי אבל לעיתים יש וחלום מטלטל אותנו. כך היה לי לפני מספר לילות.. .בחלומי אני מועדת להיערף בגיליוטינה .באיזשהו מקום בספרד.הזמן מתקרב..מה שאני זוכרת שאני רואה את עצמי עומדת מול האחראי מתחננת בפניו ,שימית אותי ברעל נוזלי או כדור. .רק לא גיליוטינה .לא יכולתי לחשוב על הסבל של הגוף. לא עזר לי כלום. הוא נותר נחוש בדעתו.לא אמר מילה... (הזוי...לא.) אני עומדת ומחכה שכבר ייגמר. וכך אנו עומדים . ופתאום,בלי שום הכנה, התרוממה דלת חשמלית כמו במוסך. ואני בהרף רגע ,כמעט בלי לחשוב ..מתוך דחף, מוצאת את עצמי פשוט הולכת משם,בורחת ,מתחילה לרוץ ,מצפה לראות שרודפים אחרי, אני עם גלבייה כחולה רצה ,עולה לאוטובוס מוזר ,איש לא עוצר אותי ואני רצה רצה... מביטה לאחור...לא מאמינה... מתיישבת באוטובוס במושב בודד...רועדת כולי...ו... התעוררתי בבעתה!!! ראשית מודה לאל שזה חלום. החלום רובץ עלי,כבד לי ,מוזר לי .הרי אנו אנשים רציונליים ו"חלומות שווא ידברו" . בכל אופן זה היה מפחיד. מאוד לא נעים להתעורר מחלום כזה . (האמת שזה היה מאוד נעים לגלות שזה רק חלום ) ובעודי "מגלגלת סרטים" על המשמעות שלו? עלתה בי מחשבה: תרגישי בדיוק איך שתחליטי לפרש אותו. זו חדשה משמחת. זה תלוי בי .אכן, הפעם באופן מודע אני בוחרת לפרש אותו באופן מעצים. אמרתי לעצמי : כל הכבוד! איזו תושייה ! איך תפסת יוזמה וברגע שנוצרה הזדמנות פשוט הסתלקת משם.-בחרת בחיים!.לקחת סיכון.! כמה פעמים אנו מרגישים שאיננו יכולים לעשות דבר מה. כאילו "חרב מונחת על כתפינו" או מועדים לתלייה. יש פחדים ...איננו מעיזים.
מבקשים רשות...מבקשים שימירו לנו את "העריפה, ברעל אחר , משהו פחות קשה.אבל למעשה ...עניין של שנייה ,של ראיית ההזדמנות –.עולה הדלת...את יוצאת .. ומגלה שאין שם כלום.
בעצם איש לא עוצר אותנו באמת .כל המחסומים ו"הדלתות" הם בסך הכל הפחדים שלנו.ורק אנו יכולים לקחת אחריות על כך .הבחירה בידינו.ובמחשבה שנייה : לקחת סיכון? לברוח ?
מצחיק הרי אילו נתפסתי . מה הדבר הכי גרוע שהיה קורה? מה שממילא היה קורה. זה מזכיר את הסיפור הבא:
קרבו אל הקצה " ,הוא אמר איננו יכולים אדון ,אנו פוחדים"  "קרבו אל הקצה" ,הוא אמר. הם באו.הוא דחף אותם... הם עפו.חירות היא היעוד שלנו אם גם אתם רוצים לחיות חיים של בחירה .בואו לעשות
הוספת תגובה
RSS Feed 

חיפוש