לא יאומן.איך כעס יכול לפעמים להביא תועלת מבורכת?

13.02.2014 (12:00)
אתמול הלכתי לבנק על מנת להפקיד מט"ח. הגעתי ולתדהמתי אומרת לי הפקידה כי היום יש תקלה ואי אפשר לעשות את הפעולה. איזו תקלה? אני שואלת .היא אומרת שהפקיד חולה . הרמתי גבה "אין לו מחליף" .? לא, היא אומרת .
תסכימו אתי שזה תמוה בס"ה נדרשת פעולה במחשב.היו עוד כמה אנשים מאוכזבים וכעוסים.היכן המנהל? איננו.הסגן? איננו ...אין מה לעשות,זה בנק מכובד שמפרסם את עצמו כבנק הראשון.
בקיצור,לא אלאה אתכם . אין מי שיגדיר את המחשב עבור פקיד מחליף. אני באמת כעסתי .באתי במיוחד,התאמתי את עצמי לשעות הבנק . זה אומר מבחינתי לדחות את הפעולה בשבוע ולהסתובב כל היום עם סכום כסף בתיק. ממש כעסתי .אין מה לעשות.אמרה הפקידה. האמנם? כשאני שומעת את מקבץ המילים האלה "אין מה לעשות דווקא מתעורר בי הרצון למצוא
דרך מה עושים? שאלתי את עצמי .? ראשית נשמתי עמוק. אמרתי לעצמי אני חייבת לפעול ולו רק כדי להבטיח שזה לא יקרה גם בשבוע הבא.ראשית , ביקשתי את מספר הטלפון של הבנק .
לפחות בפעם הבאה אתקשר קודם לוודא שיש פקיד .שנית ,ביקשתי טלפון של הנהלה ופניות הציבור .למרות שמיהרתי, מילאתי טופס ובו תיאור הבעיה להנהלת הבנק. יצאתי משם והתקשרתי למספר שקיבלתי .תיארתי את האירוע כל זה מתוך רצון למנוע הישנות הדבר. אני מוכרחה לציין שגם הפקידה וכל מי שענה לי היו מאוד אדיבים . אחרי רבע שעה מתקשרים אלי מההנהלה הארצית ומוסרים לי את התנצלותם , שפתרו את הבעיה ואני יכולה לחזור לבנק לבצע את הפעולה. --- --- ---- הללויה ,זה עובד!!!
חזרתי לבנק , הפקידה כמובן קיבלה אותי ללא תור, כשראיתי את מספר האנשים שציפו בתור חייכתי לעצמי והסברתי בנחת לזה שאמר "הי גברת ,עכשו זה תורי" שכבר הייתי שם . לא סיפרתי לו שאלמלא העקשנות שלי הוא היה חוזר כלעומת שבא כשהפקידה אומרת לו "תקלה,אין מה לעשות" כן, הכעס לפעמים מועיל . הוא מורה . מראה לנו שיש פער בין מה שקורה לבין מה שראוי היה להיות.בכל מקרה , יכולתי להגיב בדרכים שונות .אני בחרתי לפעול ממקום של תיקון ,של מחשבה איך לגרום למערכת לתפקד ,לתת שרות ולפתור בעיות. החלטתי בכל זאת לא לוותר ובזכות זה נחסכה עגמת נפש לעוד אנשים..מה שאומר שכעס הוא בסך הכל רגש שיכול להצביע על כך שמשהו לא תקין , שיש פער בין המצוי והרצוי . השאלה לאן לוקחים אותו.
התגובה תלויה בנו. נשימה,רגע של מחשבה,החלטה ,בחירה ונקיטת פעולה יכולה לעשות את ההבדל. לפעמים להציל חיים.
הוספת תגובה
RSS Feed 
3 תגובות לכתבה
3. אח שלי VENTU מארה"ב האריה... 2006/07/08 06:03
2. revolusion ventu (משתמש/ת אנונימי/ת) 2006/07/07 07:11
1. דבר אחד יש לי להגיד... 69 2006/06/06 12:03

חיפוש