איך לפגוש את ה"אני " האמיתי דווקא בפורים?

14.03.2014 (12:00)

למה כדאי לשים מסיכה? 

איך דווקא כששמים "מסיכה" –מורידים את ה"מסיכה" הרגילה. חשבתם פעם מה פשר החג המוזר הזה? .

 חז"ל אומרים שלעתיד לבוא כל החגים יתבטלו  מלבד פורים וכיפורים" –אין ספק שזה מפתיע מאוד.*

תחשבו: לא פסח, לא ראש השנה ,לא שבועות. מה יישאר? פורים וכיפורים. יום כיפור אפשר להבין ,חג של חשבון הנפש.אבל פורים ? החג המצחיק (שלא לומר "מטופש")הזה עם הרעשנים

והמגילה והמסכות.?????

ובכן,לא זו בלבד שחג הפורים יישאר ,אלא שכיפורים הוא למעשה כפורים (כ' הדמיון) שכאילו הוא עוד פחות חשוב. מפני שבפורים נאמר עוד "חייב איניש לבשומי עדי לא ידע בין ארור המן לברוך מרדכי" (בתרגום חפשי:חייב אדם להשתכר עד אשר לא יבחין בין "ארור המן לברוך מרדכי") ומעניין שזהו החג היחידי בו יש מצווה להשתכר דבר שהוא מגונה על פי רוב. וזאת,משום שהיין מסלק את "השכל",ההגיון "נכנס יין יצא סוד"- וכשאנחנו "תןפסים ראש הופכים יותר קלילים,פחות ביקורתיים. במצב כזה אין משמעות ל"ארור המן" –הרשע ל"ברוך מרדכי"-הצדיק.שהרי בסופו של דבר מתחת לכל ה"מסכות" והזהויות של "צדיק , "רשע" "שמן" "רזה" "עני " "עשיר" "חכם" "טפש" –מתחת לכל התגיות והמסכות מסתתרת נשמה טהורה,צלם אלקים,אותו "ניצוץ אלקי"

ולא משנה השם.אם "מקלפים" את כל ה"מסכות" –מוצאים את ה"פלא" "הטהור " שבכל אדם באשר הוא.ממש כביום היוולדו : זך ,טהור ,נטול אגו ,לאום ,דת או אופי.במקום הזה –כולנו אחד .במקום הזה יש רק אור ואהבה אינסופיים.ולכן,הורדת ה"מסכות"-מביאה אותך למקום הזה ומה טוב יותר ממנו?לכן, בפורים זו ההזדמנות להוריד מסכות .דווקא כשאתה שם מסיכה אתה יכול לנהוג ביתר חפשיות הפרדוקס והיופי הוא שעם מסיכה אנחנו יכולים להיות יותר משוחררים ואותנטיים.ובלי מסיכה אנו בעצם עוטים מסכות שמקורן באגו.(שהוא חשוב לפעמים אבל יש להיות מודע לו ולנהל אותו ולא להזדהות איתו) אני מאחלת לכולכם שתעשו הרבה שטויות בפורים ותסכימו להוריד מסכות ולפגוש את ה"אני " האלוהי, האותנטי שלכם ,נטול האגו.

וזה בכלל יכול להיות מצב תודעתי .לשים או להוריד מסיכה –כל יום אפשר להיות במודעות ולקלף מסיכות ולהתחבר ל"אני האמיתי " האותנטי.

  • בהשראת שיחה ששמעתי לפני שנים

מפי הרב ארז משה דורון.

הוספת תגובה
RSS Feed 

חיפוש